Konserter
Niklas Barnö trp, Gustav Rådström sax, Alex Zethson p, Mauritz Agnas b, Nils Agnas dr
2024-03-03
Klassisk Jazz: Lars Almqvist trp/voc, Hampus Adami trb, Fredrik Olsson g, Robert Erlandsson b, Jojo Djeridi dr
2024-03-04
Peter Asplund trp, Robert Nordmark sax, Adam Forkelid p, Hugo Löf b, Peter Danemo dr
2024-03-06
ROBZ: Robert Nordmark sax,Robert Erlandsson b,Robert Ikiz dr
2024-03-07
Gustav Lundgren g, Carl Bagge p, Martin Höper b, Marc Michel dr
2024-03-08
Bengt Ernryd trp, Lasse Olofsson trb, Ulf Ållebrand sax, Daniel Agurén key, Thomas Dawidowski b, Rolf Fredriksson dr
2024-03-09
Chi Westfelt voc, Britta Virves p, Mats Sandahl b
2024-03-10
Klassisk måndag: Duo Alan, framför passionerad musik för kropp och själ. Peter Bothén klarinett/saxofon, Jerry Adbo dragspel/accordeon
2024-03-11
Stockholm Jazz Trio plays The Piano Trio History: Daniel Tilling p, Jan Adefelt b, Jesper Kviberg dr
2024-03-13
Linus Kåse sax, Maria Kvist p, Robert Erlandsson b, Isak Andersson dr
2024-03-14
Vladimir Shafranov Trio: Vladimir Shafranov p, Hans Backenroth b, Moussa Fadera dr
2024-03-15
Johan Grim Band: Jens Nilsson sax, Johan Grim g, Rickard Malmsten b, Tuomas Ojala dr
2024-03-16
Jonas Knutsson sax, Tassos Spiliotopoulos g, Robert Erlandsson b, Peter Danemo dr
2024-03-17
Klassisk Jazz: Lars Almqvist trp/voc, Hampus Adami trb, Fredrik Olsson g, Robert Erlandsson b, Oscar Johansson Werre dr
2024-03-18
Karin Hammar trb, Danilo Andrade p, Rubem Farias b, Robert Mehmet Ikiz dr
2024-03-20
Karin Hammar trb, Danilo Andrade p, Rubem Farias b, Isidor Abdelkader perc. Robert Mehmet Ikiz dr
2024-03-21
Örjan Hultén sax, Jonas Isaksson g, Filip Augustson b, Jojo Djeridi dr
2024-03-22
Stina Agustsdottir voc, Benjamin Gísli p, Samuel Löfdahl b, Morgan Ågren dr
2024-03-23
Martina Almgren Majestic: Elin Forkelid sax, Mattias Torell g, Owe Almgren b, Martina Almgren dr
2024-03-24
Klassisk måndag: En kväll i romantikens tecken: Askanäs kammarensemble; Brusk Zanganeh violin, Andreas Lavotha cello, Christopher Hästbacka p. Pianotrio av Sjostakovitj och Smetana.
2024-03-25
Anders Ekholm sax, Göran Lindelöw g, Johannes Bäckström b, Jojo Djeridi dr
2024-03-27
Coco Chatru: Linus Kåse sax, Charlie Malmberg sax, Håkan Trygger b, Daniel Kåse dr
2024-03-28
Alberto Pinton sax/cl, Niklas Barnö trp, Per-Åke Holmlander tuba, Nils Agnas dr
2024-03-29
Joakim Milder sax, Max Schultz g, Christian Spering b, Magnus Gran dr
2024-03-30
Tomas Janzon Trio: Tomas Janzon g, Rubem Farias b, Jojo Djeridi dr
2024-03-31
April April April
Klassisk måndagsjazz: "Ellman - Olofsson Easter Parade" : Anders Ellman kornett, Lasse Olofsson trb, Lars Örback p, Jan Adefelt b, Mats Jadin dr
2024-04-01
Klas Toresson sax, Fredrik Olsson g, Daniel Tilling p, Lars Ekman b, Jojo Djeridi dr
2024-04-03
New Quintet: William Nilsson g, Håkan Broström sax, Martin Sjöstedt p, Hugo Löf b, Albin Eklund dr
2024-04-04
French Connection: Anna-Lena Brundin voc, Jan Sigurd p/voc, Håkan Andersson accordeon, Thomas Hallberg g, Jan Adefelt b,
2024-04-05
Robert Nordmark sax, Håkan Broström sax, Mattias Lindberg p, Jon Henriksson b, Bengt Stark dr
2024-04-06
Sebastian Mattebo sax, Magnus Broo trp, Erik Tengholm trp, Hannes Junestav trb, Johan Tengholm b, Jonathan Leidecker dr
2024-04-07
Klassisk måndag: Exploration musicale à travers les âges-en kväll med fransk musik, Imola Mate sång, Sven-Sander estakov piano
2024-04-08
Jonas Kullhammar sax, Ingrid Schyborger b, Daniel Fredriksson dr
2024-04-10
Jonny Wartel sax, John Holmström p, Alfred Lorinius b, Magnus Wikberg dr
2024-04-11
Karl Wallmyr trp, Fredrik Ljungkvist träblås, Per Wallmyr träblås, Max Agnas p, Mauritz Agnas b
2024-04-12
Hamrå Orkester: Björn Cedergren sax, Patrik Janson trp, Andreas Thurfjell träblås, Simon Westman p, Olli Rantala b, Fredrik Hamrå dr
2024-04-13
Anders Ekholm sax, Mattias Lindberg p, Hasse Larsson b, Rolf Fredriksson dr
2024-04-14
Sthlm hot Seven: (swingjazz): Erik Tengholm trp, Hampus Adami trb, Axel Mårdsjö asax/bars, Linus Lindblom tsax/cl, Pål Nyberg g, Jon Henriksson b, Jonas Bäckman dr
2024-04-15
Gustav Lundgren, Britta Virves p, Pär-Ola Landin b, Chris Montgomery dr
2024-04-17
Per Thornberg Quartet & Per Thornberg/Hans Backenroth Duo : Per Thornberg sax, Daniel Tilling p, Hans Backenroth b, Fredrik Rundqvist dr
2024-04-18
John Holmström p, Yasuhito Mori b, Henrik Wartel dr
2024-04-19
John Holmström p, Yasuhito Mori b, Henrik Wartel dr
2024-04-20
Felicia Roos sax, Niklas Werk g, Vilhelm Bromander b, Sebastian Voegler dr
2024-04-21
Dinos Dilajt: Claes Askelöf g, Max Schultz g, Leo Lindberg p, Petter Gunnarsson b, Måns Ekman dr
2024-04-24
Bel Trio: Gustav Lundgren g, Robert Erlandsson b, Niklas Bodin dr
2024-04-25
Sofia Pettersson voc, Maria Kvist p, Robert Erlandsson b,
2024-04-26
Ingrid Malmén voc, Thomas Backman sax, Alice Hernqvist p, Pär-Ola Landin b, Jon Fält dr
2024-04-27
Johan Lindström pedalsteel och g, Jim Base g, Olle Lannér Risenfors b, Sammy Hsia dr
2024-04-28