Konserter

25 års jubileum: 19990201 - 20240201

Välkomna att fira med oss från kl 18.00: vi tar inga bordsbeställningar idag!! Öppet hus!!!: Vi bjuder på lite tilltugg, köket och baren är öppna. Konsert modell kortare: Lina Nyberg voc, Daniel Karlsson p

2024-02-01

Klas Toresson sax, Fredrik Olsson g, Daniel Tilling p, Lars Ekman b, Jojo Djeridi dr

2024-02-02

Pelle Westlin sax/cl, Eva Lindahl violin, Niklas Fite g, Mauritz Agnas cello

2024-02-03

Hampus Adami trb, Sebastian Mattebo sax, Jonny Ek p, Tomas Sjödell b, Erik Cappelin dr

2024-02-04

Sthlm hot 7 (swingmusic): Erik Tengholm trp, Hampus Adami trb, Axel Mårdsjö asax/bars, Linus Lindblom tsax/cl, Pål Nyberg g, Jon Henriksson b, Jonas Bäckman dr

2024-02-05

Gustav Lundgren g, Britta Virves p, Martin Höper b, Jonas Bäckman dr

2024-02-07

Max Schultz g, Bengan Jonasson b, André Ferrari dr

2024-02-08

Tribute to Canonball Adderly: Håkan Broström sax, Mattias Lindberg p, Hugo Löf b, Jojo Djeridi dr

2024-02-09

Lasse Örback p, Tomas Brockland g, Olle Steinholtz b, Janne Kullhammar dr

2024-02-10

Signe Emmeluth sax (N), Christian Balvig p (N), Karl Bjorå g (N), Ole Mofjell dr (N)

2024-02-11

Release av Bonanders EP´the Thread: Ellinor Sterner Bonander sång, Sara Hermansson piano, Elias Sjöwall violin

2024-02-12

Peter Getz & Stockholm Jazz Trio: Peter Getz voc, Daniel Tilling p, Jan Adefelt b, Jesper Kviberg dr

2024-02-14

Stina Ágstsdóttir voc, Andreas Hourdakis g, Henrik Linder b, Morgan Ågren dr

2024-02-15

Sebastian Mattebo sax, Britta Virves p, Jon Henriksson b, Jonas Bäckman

2024-02-16

JBu5 plays Weather Report: Niklas Barnö trp, Alberto Pinton & Fredrik Nordström saxar, Johan Berke g, Robert Erlandsson b, Fredrik Rundqvist dr

2024-02-17

Erik Palmberg trp, Anton Dromberg p, Robert Erlandsson b, Sebastian Voegler dr

2024-02-18

Sthlm hot 7 (swingmusic): Erik Tengholm trp, Hampus Adami trb, Axel Mårdsjö asax/bars, Linus Lindblom tsax/cl, Pål Nyberg g, Jon Henriksson b, Jonas Bäckman dr

2024-02-19

Birgitta Flick sax, Antje Rößeler p, Mauritz Agnas b, Sebastian Voegler dr

2024-02-21

Robert Nordmark sax, Holger Marjama p, Timo Hirvonen b, Jussi Lehtonen dr

2024-02-22

Alberto Pinton sax/cl/fl, Alexander Zethson p, Vilhelm Bromander b, Konrad Agnas dr

2024-02-23

Robert Nordmark sax, Holger Marjama p, Timo Hirvonen b, Jussi Lehtonen dr

2024-02-24

Klas Lindqvist sax/cl, Daniel Tilling p, Hans Backenroth b

2024-02-25

Ensemble BaraBarock: Emma Fagerström sopran, Yael Tishler blockflöjter, Johannes Rydén barockcello, Kerstin Baldwin Sterner cembalo

2024-02-26

The Paul Simon Project: Ulla Fluur voc, Fredrik Olsson g, Mats Dimming b, Felix Kling dr

2024-02-28

Niklas Barnö trp, John Holmström p, Emil Skogh b, Andreas Wartel dr

2024-02-29

Mars Mars Mars

Porgy and Bess: Erik Palmberg trp, Fredrik Olsson g, Mats Dimming b, Jojo Djeridi dr

2024-03-01

Håkan Broström sax, Britta Virves p, Jon Henriksson b, Jonas Bäckman dr

2024-03-02

Niklas Barnö trp, Gustav Rådström sax, Alex Zethson p, Mauritz Agnas b, Nils Agnas dr

2024-03-03

Klassisk Jazz: Lars Almqvist trp/voc, Hampus Adami trb, Fredrik Olsson g, Robert Erlandsson b, Jojo Djeridi dr

2024-03-04

Peter Asplund trp, Robert Nordmark sax, Adam Forkelid p, Hugo Löf b, Peter Danemo dr

2024-03-06

ROBZ: Robert Nordmark sax,Robert Erlandsson b,Robert Ikiz dr

2024-03-07

Gustav Lundgren g, Carl Bagge p, Martin Höper b, Marc Michel dr

2024-03-08

Bengt Ernryd trp, Lasse Olofsson trb, Ulf Ållebrand sax, Daniel Agurén key, Thomas Dawidowski b, Rolf Fredriksson dr

2024-03-09

Chi Westfelt voc, Britta Virves p, Mats Sandahl b

2024-03-10

Klassisk måndag: Duo Alan, framför passionerad musik för kropp och själ. Peter Bothén klarinett/saxofon, Jerry Adbo dragspel/accordeon

2024-03-11

Stockholm Jazz Trio plays The Piano Trio History: Daniel Tilling p, Jan Adefelt b, Jesper Kviberg dr

2024-03-13

Linus Kåse sax, Maria Kvist p, Robert Erlandsson b, Isak Andersson dr

2024-03-14

Vladimir Shafranov Trio: Vladimir Shafranov p, Hans Backenroth b, Moussa Fadera dr

2024-03-15

Johan Grim Band: Jens Nilsson sax, Johan Grim g, Rickard Malmsten b, Tuomas Ojala dr

2024-03-16

Jonas Knutsson sax, Tassos Spiliotopoulos g, Robert Erlandsson b, Peter Danemo dr

2024-03-17

Klassisk Jazz: Lars Almqvist trp/voc, Hampus Adami trb, Fredrik Olsson g, Robert Erlandsson b, Oscar Johansson Werre dr

2024-03-18

Karin Hammar trb, Danilo Andrade p, Rubem Farias b, Robert Mehmet Ikiz dr

2024-03-20

Karin Hammar trb, Danilo Andrade p, Rubem Farias b, Isidor Abdelkader perc. Robert Mehmet Ikiz dr

2024-03-21

Örjan Hultén sax, Jonas Isaksson g, Filip Augustson b, Jojo Djeridi dr

2024-03-22

Stina Ágtsdóttir voc, Benjamin Gísli p, Samuel Löfdahl b, Morgan Ågren dr

2024-03-23

Martina Almgren Majestic: Elin Forkelid sax, Mattias Torell g, Owe Almgren b, Martina Almgren dr

2024-03-24

Klassisk måndag: Askanäs kammarensemble "Schuman pianokvartett" Brusk Zanganeh violin, Sofie Sunnerstam violin, Andreas Lavotha cello, Christopher Hästbacka p

2024-03-25

Anders Ekholm sax, Göran Lindelöw g, Johannes Bäckström b, Jojo Djeridi dr

2024-03-27

Coco Chatru: Linus Kåse sax, Charlie Malmberg sax, Håkan Trygger b, Daniel Kåse dr

2024-03-28

Alberto Pinton sax/cl, Niklas Barnö trp, Per-Åke Holmlander tuba, Nils Agnas dr

2024-03-29

Joakim Milder sax, Max Schultz g, Christian Spering b, Magnus Gran dr

2024-03-30

Tomas Janzon Trio: Tomas Janzon g, Rubem Farias b, Jojo Djeridi dr

2024-03-31

I samarbete med SENSUS. Vi öppnar kl 18.00, konserterna börjar 20.00 / 20.30 på fre o lör. Vi stänger 24.00, Ljudinstallation: Intelligent Sound.